Máte už rychlou volbu na smajlíky?

smajlík na duhovém podkladě

Asi se shodneme, že když se nám podaří vybudovat se zákazníky nadstandardní vztah, který je přínosný pro obě strany, plyne nám z toho řada výhod. Důležitou součástí takového vztahu jsou emoce, snažíme se zákazníkovi připravit příjemný emocionální prožitek.

Emotikony neboli „smajlící“ samozřejmě nejsou způsobem jak budovat emociální vztah se zákazníkem, ale v některých případech je možné jimi oživit komunikaci i v „pracovních“ vztazích, protože i tam je dobré zůstávat „lidští“.

Není dobré to s emotikonami přehánět, ale občas se hodí zejména na Facebook stránku (fanpage), případně na Twitter nebo i do „obyčejného“ e-mailu.

Přímo na Facebook stránce nemáte smajlíky kde vzít!

Možná jste si všimli, že když na Facebooku píšete na fanpage nebo Timeline, není tam možné vybrat klasické smajlíky, ale jen takové jakési statusy, jak se cítíte. Protože jsem chtěla pracovat se smajlíky jako na Messengeru (ve vzkazech), a to i s těmi méně běžnými, musela jsem najít jiný zdroj.

Byla jsem z něho tak nadšená, že jsem si ho dala jako rychlou volbu do záložek prohlížeče (kromě toho mám v rychlé volbě také e-book 16 vychytávek pro online podnikatele, a všechny odkazy hodně využívám. 😎)

Můj oblíbený zdroj smajlíků

Můj zdroj smajlíků najdete zde: https://cs.piliapp.com/facebook-symbols/,

stačí jen kliknout na smajlík, který se vám líbí, a vložit ho kam potřebujete.

Grafická podoba smajlíků se může kapku lišit podle místa zobrazení.

Výhodou je, že na výše uvedeném odkaze najdete nejen smajlíky pro Facebook, ale také pro Twitter, nebo textové smajlíky – stačí se přepnout vlevo nahoře.

(Kdyby snad odkaz někdy přestal fungovat, zkuste třeba tuhle alternativu: http://facebook-emoticons.cs.downloadastro.com/tools/.)

Textové emotikony

Pokud byste si chtěli připomenout textové emotikony (smajlíky), tak jejich seznam najdete níže na tomto odkaze:

https://cs.wikipedia.org/wiki/Emotikon

Některé z nich se automaticky přepíší na obrázkovou emotikonu jak na Facebooku, tak v chytrém mobilu, některé naopak zůstanou jako text. Jestli si chcete hrát, do toho. 😉

Vidím, že na wiki chybí následující znak, co udělá v tomto článku?  <3 Zůstal textový? Na Facebooku by se zobrazil jako obrázek. Každopádně značí srdce, symbol tohoto webu. ❤️  (Toto už je z mého oblíbeného zdroje smajlíků.)

plyšový smajlík v hrnčku

PS: Krátké info o tom, kdy smajlíci vznikli. A taky kdo vymyslel toho prvního známého smajlíka. 🙂

Tagy:
Ing. Daniela Frejková, Ph.D., MBA

Věnuji se prozákaznickému marketingovému řízení a učím lidi „marketing srdcem“. Jsem tu pro podnikatele, kteří chtějí naslouchat svému srdci. Pomáhám jim vidět svět očima zákazníků a dosáhnout tak nenapodobitelné konkurenční výhody a dlouhodobé prosperity.

Zjednodušuji také práci online podnikatelům. Zkuste 16 vychytávek pro online podnikatele zdarma >>

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů